איך הכל התחיל

נורית שלו

הייתי בת 17 תלמידה בשנה השלישית בבית ספר לאחיות ועבדתי בבתי חולים כשהבנתי שזה לא היעוד שלי, הרגשתי לא שייכת.

בהסכמת הורי עברתי לסיים את התיכון במסגרת פרטית . לאחר השירות הצבאי התלבטתי – והגעתי לדיון פנימי עם עצמי על לימודי עיצוב, המקצוע היה בחיתוליו אבל הגעתי מבית שתמיד היה צריך לשים לב, תמיד אהבתי לשנות ליצור ולקשט את החללים שבבית.

הצורך אצל הורי לסדר ואסטטיקה, שיהיה נקי יפה ומושלם לעין.

איכות – שכל דבר שנכנס לבית יהיה באיכות הטובה ביותר שהיד משגת לקנות. איכות = מחיר יותר גבוה אבל משרת לאורך זמן.  אחסון –לכל דבר בבית צריך להיות מקום ידוע ומתוכנן. הכל מסודר, ממוקסם ומדויק באזורי אחסון מותאמים ומתוכננים מראש.

רכישת מוצרים איכותיים וארגון מקסימלי. להקצות מקום למשרד קטן בבית –אז שמרו מסמכים וקבלות שבע שנים.

קניות לפי מחשבה של תועלת ופחות קישוטים חיצוניים אחסון = תכנון = דיוק = פרקטיות = פרטיות = נוחות מרבית מצאתי את עצמי חושבת ופותרת לחברים איך לסדר, לשנות, לסובב, להתאים חומרים וצבעים והחלטתי שאם אני טובה בזה הכי טוב לעבוד בזה. ומאז העיצוב בנשמתי.

עינת דוידוף

התחלתי את דרכי בעקבות העסק המשפחתי כבר משנות התיכון בלימודי במגמת אדריכלות. עוד במהלך הצבא  הייתי מגיעה לשבת עם לקוחות ולתכנן להם מטבחים וחדרי ילדי. מצאתי את עצמי הולכת לבתים וצובעת לילדים קירות מיוחדים שיתאימו לחדרים שתיכננתי להם. כשהשתחררתי , השתלבתי בעסק והתחלתי במקביל את לימודי הארכיטקטורה בארץ ובהמשך בניו יורק.  עבדתי תקופה במשרד אדריכלים גדול בניו יורק  אולם האהבה שרכשתי עם השנים לעבודה מול הלקוח הפרטי בעיצוב פנים ניצחה והפעם מלווה בידע והבנה של המבנה. חזרתי לארץ והתחלתי לקבל פרוייקטים שונים שנתנו לי בדיוק את הסיפוק והאהבה שלי למקצוע.

חיבור נוסף שצמח היה בין אהבתי לבישול ובין תכנון המטבחים. בשנת 2002 הקמתי את "פודסטפס" כיתת בישול ראשונה מסוגה בארץ שהיתה ממוקמת באולם תצוגה של חנות המטבחים, כדי להעצים את חדוות הבישול ללקוחות שהגיעו לרכוש מטבחים וגם הפוך, לעורר את החשק להחליף ולשפר את המטבח למי שבאים לבשל.

הבישול תמיד היה אהבה גדולה שלי ולכן הרגשתי חיבור לתחום של תכנון המטבח בצורה נכונה לכל לקוח ולקוח.

כאשר אנחנו מתכננות ללקוח מטבח אנחנו לומדות כל פרט בהרגלי העבודה, חוקרות לעומק ומבינות מה הצרכים שבהם צריך להתחשב מעבר לעיצוב.

במטבח המתוכנן באהבה ובכבוד לבישול, החוויה היא יום יומית.

עם השנים קיבלנו לידנו המון תכניות של קבלנים ולא הצלחנו לעצור את עצמנו מלתקן ולשפר ללקוחות שלנו את תנאי המחייה. ראינו דירות שאנשים השקיעו בהן המון כסף והיו מתוכננות בצורה שלא נכונה להם, מהר מאוד התחלנו לקבל לעצב  ללקוחות שלנו גם דירות ובתים. הכל סוף סוף השתלב.

כל פרוייקט וכל משפחה מרגשים אותנו מחדש, בכל פרוייקט אנו לומדות עוד.

התגובות והתודה שאנחנו מקבלות ממי שהגשמנו את חלומם ושימחנו שוות הכל.