בית נגיש

"בית נגיש" שם שלפני שנים הס מלהזכיר הוא היום לא רק לנכים, הנגשה היא בעצם מידת התאמה של המערכת הסובבת לשימושם של אנשים בגילאים שונים או עם מוגבלויות שונות.

ההנגשה בעיצוב ותכנון החלל מתאימה לכלל הציבור לא רק במתן פתרונות אלה גם כתובנה כיצד המבנה ותכולתו פועל לטובת האדם ומה הערך המוסף של  התכנון לשוהה בו בהווה ובעתיד.

בשנתיים האחרונות יצא לנו להכשיר בתים רבים לאנשים בגיל השלישי . כתוצאה מישיבה ממושכת בבית נוצר הצורך לפנות חדרים שאינם בשימוש, ארגזים ודברים ששמרנו מהילדים.

מהתבוננות סביב, אנשים רצו לחדש ולהתחדש, להרגיש את החיים, הקיום והיופי .

להפוך את המקום למעוצב ומרגש אבל נוח, נכון ומתאים.

עיצוב מונגש מתייחס לפתחים, חללים רטובים, מעברים בבית, זרימה בין הרהיטים, גובה של נקודות החשמל ועוד.

תכנון מותאם של חלוקות פנימיות בארונות הקיר כך שתהיה גישה נוחה במידה וקיים שימוש בכיסא גלגלים והתאמת המטבח.

בין לקוחותינו היו שרכשו דירה בפרויקטים חדשים קנו דירת 5-6 חדרים והפכו אותה לדירת ארבעה חדרים מרווחת והיו כאלה שפשוט פתחנו את כל הקירות לחלוקה מחדש.

המראה של המעטפת, הקירות החיצוניים לאחר השבירה נראה פתאום כחלל ענק .

בלאגן אבל מאורגן התחלנו לבנות את מערכת הקירות שתוכננה כמובן מראש ואט אט הבית התחיל לקבל פנים חדשות וההתרגשות היתה בשיאה.

התכנון המדויק והמוקפד של החלל בהתאמה לריהוט הממלא את פונקציות האחסון הנכונות, ההקפדה על תכנון  בחללים הרטובים כל אלו בעצם נותנים בסופו של תהליך, גודל, נוחות, יופי, חסכון רב בכסף ואוירה מרגשת. .

המחמאה הגדולה ביותר שקיבלתי היתה מלקוחה שאמרה לי הבית יפהפה ונח כל כך, נעים לי להביט עוד רגע לפני שיוצאת לענייני ולהתמוגג.